Vláda zrušila daň z nabytí nemovitosti

Vláda zrušila daň z nabytí nemovitosti

Tato skutečnost by zásadně pomohla nejen stávající ekonomice na realitním trhu v ČR ale také 65 % ze strany kupujících, kteří právě na základě nedostatků finančních zdrojů, které doposud museli zůstat stranou na uhrazení daně po převodu nemovitosti. 

V případě, že výše uvedené vládní schválení zrušení daně z nemovitosti posvětí poslanecká sněmovna, které byl tento návrh předán ke schválení, bude mít tato novela zpětnou platnost pro všechny převody nemovitostí datované od 1. Prosince 2019.

Co když už byla daň z převodů za avizované období od 1.12.2019 uhrazena ?
Pokud vlastník daň uhradil a splňuje výše uvedený časový rámec, daň mu bude vrácena.

Bude možné nadále odečítat úroky z úvěrů?
Ano, platí to na všechny smlouvy, kde právní účinky vkladu nastaly nebo nastanou  do konce roku 2021. 

Adam Šimoník
Autor: Adam Šimoník

Jmenuji se Adam Šimoník a působím jako certifikovaný realitní makléř pro Olomoucký kraj. Specializuji se na zprostředkování prodeje a pronájmu bytů, domů, pozemků a komerčních prostor. Svým klientům nabízím kompletní servis služeb v oblasti realitního trhu – od poradenství až po veškeré administrativní úkony. Jako rodák ze Šternberka a obyvatel nedaleké Olomouce svůj kraj dobře znám a rád vám poskytnu odborný názor na místní trh s nemovitostmi.

Záruka splněných snů? Vsaďte na správného makléře

Spoléháte se při výběru realitního makléře spíše na důkazy než na slova? Pak mi dovolte, abych se představil také jako dvojnásobný vítěz prestižní ankety Realiťák roku v kategorii nejlepší realitní makléř pro Olomoucký kraj a zároveň jeden ze tří veřejností a odbornou porotou nejlépe hodnocených specialistů v České republice.

Nedělám kompromisy, bydlení vám prostě musí sedět

Realitní služby nefungují jako továrna na konfekci. Každý projekt, do kterého se spolu pustíme, je jedinečný a jako takový vyžaduje zcela individuální přístup. Při práci proto vždy vycházím z vašich představ a hledám ty nejlepší způsoby, jak je naplnit.

Zvládneme to bez jazykových bariér

Ať budeme o projektech konverzovat v českém, anglickém či polském jazyce, jsem si jistý, že vždy najdeme společnou řeč. Díky naší spolupráci ušetříte čas a získáte celou řadu výhod zdarma. Nevěříte? Zavolejte a přesvědčte se sami. Pokud hledáte spolehlivého realitního makléře, jsem tu pro vás.

Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů