Vláda zrušila daň z nabytí nemovitosti

Vláda zrušila daň z nabytí nemovitosti

Tato skutečnost by zásadně pomohla nejen stávající ekonomice na realitním trhu v ČR ale také 65 % ze strany kupujících, kteří právě na základě nedostatků finančních zdrojů, které doposud museli zůstat stranou na uhrazení daně po převodu nemovitosti. 

V případě, že výše uvedené vládní schválení zrušení daně z nemovitosti posvětí poslanecká sněmovna, které byl tento návrh předán ke schválení, bude mít tato novela zpětnou platnost pro všechny převody nemovitostí datované od 1. Prosince 2019.

Co když už byla daň z převodů za avizované období od 1.12.2019 uhrazena ?
Pokud vlastník daň uhradil a splňuje výše uvedený časový rámec, daň mu bude vrácena.

Bude možné nadále odečítat úroky z úvěrů?
Ano, platí to na všechny smlouvy, kde právní účinky vkladu nastaly nebo nastanou  do konce roku 2021. 

Adam Šimonik
Autor: Adam Šimonik

Jmenuji se Adam Šimoník a specializuji se na zprostředkování prodeje a pronájmu nemovitostí v Olomouci a blízkém okolí pod hlavičkou realitní kanceláře Vojta Reality. Kromě prodeje a pronájmu bytů, domů a komerčních prostor poskytuji také kompletní servis služeb v oblasti realitního trhu od poradenství až po veškeré administrativní úkony. Úspěšnost oboru, ve kterém působím, se do značné míry zakládá na dobrém jménu makléře.

Při své práci proto vždy postupuji v souladu s přáním klienta a dbám na maximálně férový přístup. Také proto mě odborná porota zvolila Realiťákem roku 2019 pro Olomoucký kraj i celou Českou republiku. A tak Vám mohu nabídnout profesionální přístup a spolupráci na té nejvyšší úrovni. Za největší ocenění a důkaz toho, že svou práci dělám správně, ale považuji rostoucí klientelu, které se mi dostává také díky doporučení od spokojených zákazníků.

Nedělám kompromisy, bydlení Vám prostě musí sedět. Ve Vojta Reality se starám o české i zahraniční klienty, a přestože s nimi komunikuji nejen v českém, ale i anglickém či polském jazyce, vždy najdeme společnou řeč. Pokud hledáte spolehlivého realitního makléře, neváhejte mě kontaktovat. Jako můj klient získáte řadu výhod zdarma, čímž Vám ušetřím nejen spoustu času, ale i peněz.

Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů